HOROSKOPY

ŚWIĄTECZNY HOROSKOP WIELKANOCNY NA 2018 ROK DLA WSZYSTKICH ZNAKÓW ZODIAKU.

Barany

Palma Wielkanocna

Z palmą związana jest legenda sięgająca swoimi korzeniami, czasów jeszcze przedchrześcijańskich. A powstała ona za sprawą Zeusa, a konkretniej jego kochanki, pięknej Leto. Zazdrosna Hera wiedząc o romansie, a także, że został on uwieńczony ciążą, prześladowała dziewczynę, odmawiając jej spokojnego miejsca na urodzenie potomka. Jednak Zeus postanowił dać jej kawałek spokojnego lądu pod nogami i stworzył wyspę Delos, a umęczona Leto urodziła tam dwójkę dzieci, Artemidę i Apollina. Piękna, stara palma chroniła ją przed żarem słonecznych promieni. Później , na igrzyskach, poświęconych Apollinowi, Tezeusz wręczył zwycięzcy gałązkę palmową, jako symbol opieki potężnego boga. Dopiero wiele wieków później Chrystus wjeżdżając do Jerozolimy, był witany przez tłum trzymający w rękach gałązki palmy. Stąd zwyczaj wielkanocny związany z niedzielą palmową i święceniem palm na pamiątkę wjazdu Jezusa do świętego miasta.

A cóż to znaczy dla zodiakalnych Baranów? To bardzo dobra wróżba , znak, że możecie liczyć na pomoc wpływowych osób, los poprowadzi Was dobrą drogą, problemy powinny zostać rozwiązane, niejako odgórnie. Palma stanowiąca symbol zwycięstwa, siły i wyniosłości, podpowiada, aby trzeźwo spoglądać na stosunki międzyludzkie. Nie jesteście sami, zawsze możecie liczyć na pomoc innych. Szczególnie dobre rokowania dla Baranów, pracujących w zespole, zapowiada się zwycięstwo i sukces. Niemniej jednak pojawić się mogą na Waszej drodze, dość istotne przeszkody, nie będzie łatwo, ale pokonacie je, jeśli poprosicie o pomoc lub zawierzycie wysoko postawionym osobom.

Byki

Wielkanocne pisanki

Być może kojarzą się z kosmicznym jajem, początkiem, a jednocześnie całością kosmosu. Symbolizują narodziny, początek życia, zakończenie zimy i powitanie wiosny. Chrześcijanie uważają, że Maria Magdalena, dowiedziawszy się o zmartwychwstaniu Jezusa, pobiegła do domu i ujrzała, że wszystkie jaja zabarwiły się na różne, przepiękne kolory. Jest jeszcze jedna legenda, mówiąca, że matka Jezusa, Maria, poszła prosić Piłata, o darowanie życia synowi. Jako prezenty wzięła kolorowe jajka i wręczyła jego dzieciom.

Natomiast ważne od wieków jest to, że obdarowywanie się przez zakochanych święconym jajkiem, niosło zapowiedź dobrego i wspólnego życia. Święconych jaj nie mogło zabraknąć na wielkanocnym stole, a dzielenie się nimi umacniało więzi rodzinne i sąsiedzkie. Zakopywano święcone jajka na polu, obsianym zbożem, co miało gwarantować dobry, obfity urodzaj. Rano w pierwszy dzień świąt dotykano nimi zwierząt gospodarskich, aby chronić je przed chorobami.

Zodiakalne Byki powinny wyciągnąć dość istotne wnioski ze swoich wcześniejszych poczynań. Otóż jeśli dotychczas coś szło nie tak, wydawałoby się, że znajdujecie się w strefie cienia, to należałoby to przemyśleć. Zapowiadają się zmiany, dość istotne, które niejako wprowadzą Wasze życie na całkiem nowe tory. Powiecie sobie, że oto rozpoczynacie jakiś nowy etap i bazując na przeszłych doświadczeniach, robicie jednak, coś zupełnie nowego. Może to być nowa miłość, która spadnie raptem, jak grom z nieba. Może to być nowa praca lub zmiana poglądów, odnośnie dotychczasowych układów zawodowych. Być może dostrzeżecie coś tak istotnego, że zaczniecie inaczej postrzegać dotychczasową rzeczywistość.

Bliźnięta

Śmigus- Dyngus

Woda, magia wody, kryje się w tym pojęciu śmigus-dyngus, które niejako symbolizuje połączenie się dwóch odrębnych zwyczajów. Mianowicie Śmigus, powstał od niemieckiego słowa schmacken – bić, albo suszyć rózgą z witek wierzbowych, obficie polaną już wodą, pannę. Natomiast dyngus, dyngusowanie to wykup jajkami od niestety przymusowej kąpieli, chociażby w stawie lub strumieniu. A woda życia wypłynęła z boku Jezusa już w wielki piątek. I Wielkanoc ujawnia dopiero jej wielką moc oczyszczania i wspomagania powstającego na nowo życia. Niemniej jednak w dawnych wierzeniach ludowych pojawiają się topielice, duszki wody, demony, które skądinąd nigdy nie były przychylne istotom żywym, a w szczególności, ludziom. Stąd nakazywano, aby starannie omijać wszelkie mokradła, bajora, rzeki, zakazywano kąpieli, aż do nocy św. Jana. A powracając do radosnych oblewanych, wielkanocnych poniedziałków, to biada dziewczynie, która do dom wróciła….. sucha. Wtedy ojciec mógł się spodziewać złych zbiorów, z zamążpójścia, raczej nici, a panna stawała w obliczu staropanieństwa.

Wiele dziać się będzie w życiu uczuciowym zodiakalnych Bliźniąt. Ponieważ woda , to uczucia, to znak, że w tej wiosny, będą one dla Was bardzo ważne. Może to zapowiadać ich rozkwit, stan szczęśliwości, zakochanie się lub poczęcie potomka. Niemniej jednak, ważne będzie, to, że pojawić się może potomstwo u par, które długo na nie czekają. Może rok, a może wiele lat, teraz wszystko dziać się będzie z korzyścią dla Was i Waszego dobrego samopoczucia. Prawdopodobnie staniecie się bardziej wrażliwi na otaczający Was świat, zapragniecie, jak nigdy dotąd, aby kochać i być kochanymi. Stąd można powiedzieć, że dotychczasowy system wartości ulegnie całkowitemu przeobrażeniu, niejako ze świata materialnego zechcecie wkroczyć w świat uczuć.

Raki

Sól, pieprz i chrzan.

Chrześcijanie uważają, że oni są solą tej ziemi. Sól ma właściwości oczyszczające, zachowuje długo świeżość potraw i jest niezbędnym minerałem, potrzebnym do życia. Natomiast czarny pieprz jest odpowiednikiem gorzkich, ciemnych ziół, dodawanych do specjalnego sosu, który symbolizował, ciężką, niewolnicza pracę Żydów u egipskich faraonów.

A korzeń chrzanu zawsze reprezentował fizyczną krzepę i siłę. Dodawał wigoru, zachęcał do zmagań z losem. Te trzy przyprawy są nieodzownym składnikiem koszyczka z wielkanocną święconką. Sól ma dość bogatą symbolikę, gdyż niejako od zarania wieków towarzyszyła w wędrówce człowieka przez etapy historii. W magii ludowej ma znaczenie ochronne, stąd zawsze dodajemy ją do wody, przeznaczonej do święcenia, gdyż diabeł nie znosi wody święconej z dodatkiem soli. Jeśli kogoś podejrzewamy o czary, dobrze w jego stronę rzucić parę ziaren soli, powinna ona dość skutecznie odgrodzić nas od zła. Można też nosić przy sobie woreczek z odrobiną tego minerału, będzie chronił nas przed złymi energiami.

Rakom zapowiada się dobra wiosna, pod warunkiem, że znajdą sobie jakieś metody ochrony przed nadchodzącymi lub zaistniałymi już, wydarzeniami. Jeśli coś przewróciło się, zaistniały jakieś niepożądane zmiany, to powinniście je jednak zaakceptować. Prawdopodobnie już wcześniej mieliście jakieś sygnały, niemniej jednak nie podjęliście żadnych kroków. No, cóż, teraz można wszystko zmienić i z tej przysłowiowej cytryny, zrobić sobie lemoniadę. Co prawda, zrozumiecie to po jakimś czasie, ale i tak wszystko iść będzie ku dobremu. Ważne, aby płynąć z prądem i nie walczyć o utrzymanie, starych pozycji, gdyż narazicie się na niepotrzebny i nieefektywny wysiłek. Jednym słowem wydobędziecie z siebie niespodziewaną siłę i moc i ona pozwoli na uzyskanie nowych możliwości.

Lwy

Wielkanocny Koszyczek

Zwyczaj wielkanocnego koszyczka rozpowszechnił się w Polsce dopiero w 1920, gdy przesiedlani Polacy przemieszczali się w różne regiony naszego kraju. Wcześniej stół świąteczny, wraz ze wszystkimi potrawami był święcony wodą z dodatkiem soli. Ceremonii tej dokonywał najstarszy mężczyzna w rodzinie, a za kropidło służyła mu gałązka brzeziny lub wierzby wyjęta z wielkanocnej palmy. Dopiero później zaczęto nosić potrawy do święcenia. Niemniej jednak zwyczaj święcenia potraw i tak utrzymał się dość długo i pomimo stojącego już koszyczka ze święconką, święcono pozostałe potrawy, znajdujące się na stole. Koszyczek musiał być wykonany z wikliny lub słomy. Koniecznie wyścielony białą serwetką i zielenią barwinka lub bukszpanu, symbolizującego radość. Ta radością należało się podzielić podczas wielkanocnego śniadania. W zawartość koszyczka to co najmniej siedem darów, a zatem chleb, sól, pieprz i chrzan, ciasto, jajka, baranek, wędliny, ser, masło, miód.

Wiosna przyniesie wielu zodiakalnym Lwom dużo dobrego. Dziać się będzie szczególnie dobrze w sferze materii. Być może niektóre Lwy dostaną nowe miejsca pracy, a inne nowe mieszkania, albo zamieszkają w swoich własnych domkach. Fortuna kołem toczyć się nie będzie i zapowiada się raczej pomyślność finansowa i dość solidna stabilizacja. Najprawdopodobniej niektóre z zodiakalnych Lwów liczyć będą mogły na pieniądze uzyskane z darowizn, spadków lub wygranych. Ponadto powinno być spokojnie, nie grożą Wam ani zbyt gwałtowne zmiany, które wprowadziłyby Was w stan konsternacji lub poczucia straty gruntu pod nogami. Nie zapowiadają się dylematy natury wewnętrznej, raczej będzie stabilnie i spokojnie.

Panny

Gałązki Brzozy

Brzoza ma dość bogata symbolikę swoimi korzeniami sięgająca jeszcze czasów celtyckich. Uważano, że zapewnia ochronę przed złymi duchami. Zaś w starożytności wiązano ją z mocą bóstw męskich. A w czasach boga Odyna, czyli w mitologii skandynawskiej łączono ją z siłą żeńską, zatem z rozrodczością i płodnością. W krajach Europy nie obyła się żadna wiejska zabawa bez udziału brzozowych gałązek, które symbolizowały odrodzenie i miały płodny, żeński charakter. Natomiast w Azji Środkowej widziano w niej drzewo kosmiczne, które swoimi korzeniami stało w ziemi, a gałęziami łączyło się z energiami kosmosu. Brzozowe słupy podtrzymywały namioty koczowników, stad poczesne miejsce zajmowała w rytach szamańskich. Prawdopodobnie, stąd tradycja chłostania czarownic brzozowymi witkami, aby wypędzić z nich zło. A tradycja chrześcijańska dała brzozowym witkom poczesne miejsce w palmie wielkanocnej i w bukiecie wielkanocnym, który ozdabia stół z potrawami.

Panny tej wiosny wiele będą miały do zrobienia, niemniej jednak wszystko powinno pójść po Waszej myśli. Być może trzeba będzie zainwestować sporo uczuć i emocji, ale chyba będzie warto. Jeśli będziecie się trzymać niezłomnie, swoich, wcześniejszych postanowień, zechcecie realizować jakieś wcześniejsze plany i zamierzenia, to powinno się udać. Niewykluczone, że trzeba będzie powalczyć i nikt nie zagwarantuje Wam łatwej drogi, ale wiedzcie jedno, jest to droga do góry, droga do sukcesu. Macie dużą ochronę losu, albo życzliwych Wam osób, które staną na Waszej drodze w odpowiednim czasie i odpowiednim momencie. Wskazana jest jednak uważność i odrzucenie emocjonalności, kierować się będziecie chłodną kalkulacją.

Wagi

Wierzbowe gałązki

Wierzba jest bardzo ceniona w tradycji Dalekiego wschodu. Symbolizuje cierpliwość i umiejętność dostosowania się do otaczającego świata. W kulturze tybetańskiej ucieleśnia drzewo życia. Natomiast Japończycy widzą w niej kręgosłup pierwszego człowieka. Za to u dawnych Słowian wierzbowa witka symbolizowała ognistą strzałę boga Pioruna, wieszana była w oknach, celem zabezpieczenia przed piorunami. Zawłaszczyli sobie wierzbowe gałązki również Chrześcijanie. Zostały one przeznaczone na składnik wielkanocnych palm. A to z racji swojej ochronnej mocy, gdyż chroniły przed uderzeniem pioruna, przed ogniem i czarami. W każdym szanującym się domostwie znajdowała się solidna palma wielkanocna, zatknięta za ramą świętego obrazu lub przybita w rogu pomieszczenia. Magiczną moc miały także srebrzyste bazie, które chroniły przed chorobami gardła i głowy. Dodawano je do różnych leczniczych medykamentów, przeznaczonych dla ludzi i dla zwierząt.

Wiosna przyniesie, niektórym zodiakalnym Wagom miłe niespodzianki. Być może zostaną uleczone, jakieś stare chore sprawy, które jakby nie było, spędzały Wam sen z powiek. Może to dotyczyć spraw uczuciowych jak i spraw zawodowych. Być może jakieś stare toksyczne związki zostaną uleczone, albo poprzez definitywne rozstanie lub przez dobre ułożenie się wzajemnych relacji. Mogą to być związki partner życiowy, partnerka ale też matka, dziecko lub układy towarzyskie. Czyli czekają Was miłe rozstania, bo dojdziecie do wniosku, że tak właśnie być powinno, lub dozgonne pogodzenie się i rozpoczęcie nowego etapu. W sprawach zawodowych również poprawa, albo przez odejście do znalezionej, nowej pracy albo przez dobre, niespodziewane zmiany wewnątrz. Jednym słowem dziać się będzie wiele i dobrze się skończy.

Skorpiony

Wielkanocny Baranek

W tradycji chrześcijańskiej, Barankowi przypada bardzo ważne miejsce, ponieważ jest on jednym z najstarszych symboli Chrystusa. Symbolizuje ofiarę, czystość, odkupienie, niewinność, łagodność i pokorę. Chrześcijańska symbolika Baranka sięga swoimi korzeniami czasów dość odległych, jeszcze przedchrześcijańskich. Otóż stare semickie, koczownicze plemiona, aby uczcić czas nadchodzącej wiosny, pożegnać długą zimę, składały w ofierze nowo narodzone jagnię. Krew paschalnego jagnięcia jest znakiem zbawienia. Do dzisiejszego dnia w czasie święta Ramadan, które w tradycji Islamu zajmuje bardzo ważne miejsce, są składane ofiary z młodych jagniąt lub koźląt. Ich krew ma być znakiem zbawienia i uzyskania łaski Allacha. U nas po prostu stawia się na stole wielkanocnego baranka, a zwyczaj ten został wprowadzony przez papieża Urbana w XIV wieku. Miał on na celu, aby wierni zasiadając do wielkanocnych stołów, nie zapomnieli o przesłaniu tego święta.

Wiosna przyniesie wielu zodiakalnym Skorpionom wybawienie od bieżących problemów. Może się zdarzyć, że jakieś stare , trudne sprawy, staną się nieważne, lub znikną samoistnie. Przy czym, co najważniejsze, nie będziecie musieli za bardzo walczyć, wszystko przyjdzie do Was tak sobie, mimochodem, a szczególnie wtedy, gdy nabierzecie do pewnych spraw sporego dystansu. Może być tak, że coś sobie odpuścicie, raptem uznacie, że nie warto się trudzić zdobywaniem tego, czy owego i wtedy stanie się czarownie i magicznie, bo dostaniecie wreszcie upragniony cel. Tak to czasem bywa, że gdy na czymś przestaje nam zależeć, to raptem otrzymujemy tę rzecz do ręki. Istnieje też możliwość uzyskania przez Was nowego postrzegania rzeczywistości, staniecie się mniej drapieżni i łagodność będzie Waszym przewodnikiem.

Strzelce

Barwinek

Główną zaletą barwinka jest jego odporność na ścięcie. Długo, bardzo długo zachowuje swą świeżość i przepiękny urok, a nawet bardzo już wyschnięty, wsadzony do ziemi, puści korzonki i da życie nowej roślinie. Jego niezwykłość jest wykorzystana do ozdabiania koszyczków wielkanocnych, stołów, stanowi dodatek do wielkanocnych, świątecznych bukietów. Jest legenda o barwinku, sięgająca czasów starożytnych. Pewnego razu bogini roślin Flora, zatrzymała się przy niebieskim fiołku i zachwycając się jego urodą, nie dostrzegła, także pięknych, ale bezwonnych kwiatów barwinka. Barwinek stał się zazdrosny o boginię i poczuł się poszkodowany, zaczął żalić się na los, że jest taki mały, płoży się po ziemi i chodź ma ładne kwiatki, to nie pachną tak przecudnie, jak fiołki. Do tego powiedział sobie, nie ma imienia. Usłyszała te żale mądra bogini Flora i rozczuliła się nad kwiatkiem. Dała mu imię barwinek- zwycięzca, to za wytrwałość. Później dała mu wzrost większy i obdarzyła odpornością na chłody oraz dała duże możliwości przetrzymania suszy. Niestety nie dostał zapachu, gdyż zapach otrzymują kwiaty w momencie narodzin.

I takie są zodiakalne Strzelce, dzielni, bezkompromisowi, szczerzy , aż do bólu, przy tym wierni i wytrwali. Nawet kobiety ze znaku Strzelca nie wabią mężczyzn wykwintnym, eleganckim strojem, one mają czar w sobie, a przy tym są bardzo skromne. Zapowiada się ta wiosna dość ciekawie, bo barwinek jest także symbolem zgody młodych małżonków. Być może już teraz, wiosną przyjdzie do Was miłość i zakończy się bardzo szybko….związkiem małżeńskim. Wiele zodiakalnych Strzelców doświadczyć może całej gamy uczuć od zakochania się w partnerze lub partnerce, do pokochania swojego potomstwa. Zatem drogie Strzelce, ten rok może być bardzo płodny i bardzo urodzajny, a wszystko rozpocznie się teraz, wiosną. To znak, że Wasza osoba zwróci czyjąś uwagę, być może to potencjalny partner życiowy lub łowca…..głów, czyli, że coś się dobrego zacznie się w sprawach zawodowych.

Koziorożce

Wielkanocny Zajączek

Symbolika zająca, czy królika sięga swoimi korzeniami czasów najdawniejszych, celtyckich, egipskich, chińskich, hinduskich, starogermańskich i słowiańskich, zawsze związana jest z bóstwem lunarnym. Bóstwo lunarne, czyli Księżyc, reprezentuje pierwiastek żeński, stąd zapewne ta płodność i rozrodczość. Generalnie też wiąże się symbolikę zajączka z odrodzeniem, powstaniem nowego życia, rozpoczęciem nowego porządku rzeczy. Stąd właśnie Chrześcijanie przejęli go sobie do tradycji świąt wielkanocnych, które mają symbolizować odrodzenie i nowe początki. Zajączki z czekolady, cukru lub wypieczone z ciasta są ozdobą świątecznego stołu, a i nierzadko wkłada się je do koszyczka ze święconką, zapewne na osobistą prośbę dzieci, które szczególną sympatią darzą tego sympatycznego ssaka. A w Wielką Sobotę, gdy słońce ciepło już grzeje robi się schowki ze smakołykami, gdzieś tam pod krzaczkami lub drzewkami i dzieciaki mogą sobie poszukać łakoci, chyba, że prędzej gniazdko zrobiły dla zajączka, aby znaleźć, tam….czekoladowe jajka.

Wiosna przynieść powinna wiele pozytywnych wydarzeń. Być może niektóre zodiakalne Koziorożce rozpoczną nowe sprawy, sercowe lub zawodowe. Generalnie powinny też rozwikłać się stare trudności lub po prostu stracą swoją ważność, gdyż przyjdzie nowe i czas będzie ustąpić staremu. Być może teraz nie zdajecie sobie sprawy, że uniknęliście jakiegoś niebezpieczeństwa, coś zostało odczarowane, oczywiście dla Waszego dobra, zły los odwrócił się niespodziewanie i zaczął zerkać, gdzie indziej. Wykorzystajcie dobrą passę i wejdźcie do nowego. Mogą to być zmiany w Was samych, ale Wasze wewnętrzne zmiany, zawsze i nieodmiennie prowadzą do zmian na zewnątrz, otaczającego Was świata. Być może niektórzy z Was mają obiekcje, boją się zmian, ale z perspektywy czasu, docenicie je i uznacie, że były nieodzowne.

Wodniki

Chleb

Chleb jest jednym z najważniejszych składników koszyczka ze święconką. Najlepiej jeśli jest wypieczony przez nas samodzielnie i składa się z ziaren kilku zbóż. Chleb święci się na pamiątkę cudu, którego twórcą był Jezus. Chodzi o cudowne nakarmienie rzeszy ludzi, jednym, cudownie rozmnożonym bochenkiem. W Eucharystii postać chleba ma ciało pańskie, które spożywamy, jako pokarm dla duszy. Stąd tak ważne jego znaczenie w czasie obchodzenia świąt Wielkanocnych. W niektórych regionach Polski istniał zwyczaj, aby w Wigilię przed Wielkanocą, jeszcze, przed wschodem słońca, przynieść ze źródła lub ze strumienia wodę, wrzucić do niej chleb i drobne pieniądze. Poczekać, aż woda przesiąknie magią dostatku, bo o taką to magię chodziło. Następnie, zanim rodzina siądzie do świątecznego śniadania, umyje się w tej wodzie, zapewniając sobie szczęście i dostatek na cały rok. A kiedyś przed ślubem pieczono z chleba małe figurki lalek, z zaznaczoną męskością oraz figurki ptaszków, symboli płodności. Następnie obsypywano nimi pannę młodą, której ten rytuał miał zapewnić płodność i dobre życie.

Wielu zodiakalnym Wodnikom szykuje się dobra wiosna, a szczególnie, że jej wydarzenia nie wytrącą Was z posad dobrego samopoczucia i nie zabiorą poczucia stabilizacji. Powinno być spokojnie, nawet powiedziałabym dość siermiężnie, może i nudno cokolwiek, ale marzenia spełniać się będą. Niewykluczone, że życie toczyć się będzie dość spokojnie i równomiernie, tak bez większych wstrząsów, ani w górę, ani w dół. Może za jakiś czas zechcecie sami, aby działo się więcej i szybciej, ale na wszystko, myślę, przyjdzie czas. Prawdopodobnie staną się możliwe do spełnienia jakieś wcześniejsze marzenia, mogą one być związane z rodziną, a konkretniej z jej powiększeniem. Wszak chleba starczy dla wszystkich i może to być zwykły, codzienny chleb, a zapragniecie lukrowanych pierników, przyjdzie i na nie czas, ale może trochę później.

Ryby

Wielki Tydzień

W dawnej Polsce był to czas niezwykły, każdego dnia gospodynie miały inne zadania do zrobienia. Początek tygodnia tzn. Wielki Poniedziałek, Wtorek, Środa, to czas porządków, ozdabiania domów i obejścia. W tym czasie gospodynie sprzątały, malowały izby, wyrzucały stare ozdoby, a zawieszały nowe. Stawiano kwiaty w doniczkach, nowymi wycinankami ozdabiano ściany, wieszano pająki ze słomy. Gdy w izbach już lśniło, to sprzątano obejścia i malowano chałupy, ozdabiając je szlaczkami i kwiatkami. Wysypywano podwórka piaskiem , wkładano gałązki wierzby i brzozy, jednym słowem czyniono wszystko, aby było ładnie i radośnie. W Wielki Czwartek i Wielki Piątek przygotowywano świąteczne potrawy. W Wielki Piątek nie wolno było pracować w polu, ale trzeba było posiać grządki w ogródku, zasiać rozsady. Zadbać o zasiew kwiatów w ogródkach i przy domu. Za to Wielka Sobota to już czas święcenia koszyczków ze święconką, chociaż wcześniej ksiądz przychodził i święcił wszystkie potrawy w domu. Później zaczęto nosić święconkę do kościoła.

Wiosna będzie dla wielu zodiakalnych Ryb bardzo, ale to bardzo pracowita. Trzeba będzie dokonać wielu zmian, posprzątać stare sprawy, rozejrzeć się za nowymi. Może tu chodzić o nowe możliwości zarobkowania, co już niejako czujecie pod skórą, ale spokojnie los Was poprowadzi. Dojdziecie do rozwiązania dotychczasowych problemów, ale stanie się to dość spokojnie i komfortowo. Być może pomogą Wam niespodziewane sploty okoliczności. Za to w uczuciach też przyjdzie czas, gdy trzeba będzie się jakoś zdeklarować, być może zaręczyny lub przyrzeczenia małżeńskie, coś trzeba będzie postanowić. Tak samo trzeba będzie podjąć decyzje stosunków międzyludzkich, okaże się, że aby powitać kogoś nowego, trzeba będzie pożegnać się ze starym. Jednak, to też przyjdzie dość bezproblemowo, doświadczycie uczucia, że przyszedł już czas.

Przygotowała Ella Selena

A OTO SEKSHOROSKOP NA WESOŁO….

Barany

Kobieta Baran

Jeśli spotkasz takową, to lepiej zachowaj czujność, wchodzisz na pole minowe. Jest tak nieprzewidywalna, jak pogoda w górach: świeci słońce, a za chwilę pada deszcz…. Możesz czuć się skonsternowany i zagubiony. W momencie, gdy dasz już sobie spokój i uznasz się za przegranego, ona zmieni swój do ciebie, stosunek. Całkiem możliwe, że nagle zauważy, że istniejesz. Niemniej jednak gra i tak nie skończona, to raczej zabawa w kotka i myszkę, gdzie oczywiście rolę myszy, grasz ty. Urodzona kapryśnica, o zmiennych nastrojach, rani słowami i denerwuje. Jeśli jednak wykażesz się odpornością nosorożca i zaciągniesz ją wreszcie do łoża możesz mieć do czynienia ze wściekłą tygrysicą. Podrapie, pogryzie, a potem przytuli do swej piersi. Ona jest cudowna, powiesz sobie i będziesz miał rację. Ona naprawdę jest fascynująca kochanką i niezwykle zaradną partnerką życiową.

Mężczyzna Baran

Jeśli trafisz na zodiakalnego Baranka nie dziw się, że jest szalony, nieprzewidywalny i wszystko musi być na teraz. On nigdy nie ma czasu na czekanie, jeśli już siedzi, to z kufelkiem dobrego piwka lub kieliszkiem wódki. Jeszcze nie pomyśli, a już działa. Randka z nim to skok z dziesiątego pietra, bez możliwości jakiegokolwiek zabezpieczenia. Jeśli masz odwagę kaskadera możesz przeżyć ekscytującą przygodę. Nie licz na seks w wygodnym łożu. Baranek najbardziej lubi zbliżenia miłosne w pędzącym samochodzie, podczas pożaru lub na dachu wieżowca. Musi być niezwykle i niezbyt romantycznie. Dla niego kolacje przy świecach to przeżytek. Musi być szybko, niezwykle i ekscytująco, oczywiście dla niego….

 

Byki

 

Kobieta Byk

Zanim zechcesz umówić się z nią na randkę, zastanów się co najmniej dwa razy, przelicz i przekalkuluj. Zastanów się, czy sprostasz tak niesamowitej kobiecie, bo jeśli wpadnie Ci w oko, będziesz pogrzebany na zawsze i w całości…. Dlaczego?? Po pierwsze to najlepsza mistrzyni w sztuce uwodzenia. Najgorsze jest to, że wszystko czyni mimochodem, bez jakiegokolwiek wymuszania. Wpadniesz w jej sidła jeśli masz zasobne konto i sporo sił witalnych. Pamiętaj o tym, że natychmiast potraktuje cię jak zdobycz, co w efekcie doprowadzi cię do stanu zupełnego niewolnictwa. Będziesz musiał służyć, służyć i jeszcze raz służyć, bez najmniejszego prawa do głosu. Otrzymasz za to bilet do sypialni i nie zdziw się, gdy doznasz najwyższej ekscytacji. Tutaj potraktuje cię jak sułtana i zaserwuje erotyczną baśń z tysiąca i jednej nocy.

Mężczyzna Byk

Jest dość powolny w swoich erotycznych staraniach. Jeśli jesteś szybka i niecierpliwa, możesz przeżyć lekcję, której niekoniecznie musisz podołać. Niestety, ale musisz wykazać się sporą dozą cierpliwości. Randka z nim, to film o delikatnie mówiąc przedłużających się scenach statycznych. Uparciuch, sam nie wie czego chce, a przynajmniej, takie czyni wrażenie. Lepiej nie wysilaj się na kokietowanie go i przyspieszanie akcji, on i tak już wie swoje. Rozgryzie cię do kości, lepiej niczego nie ukrywaj. Jeśli zdecydujesz się na miłosne z nim zmagania, to wiedz, że masz do czynienia z długodystansowcem. On z siłą tarana, powoli pokonuje góry rozkoszy i nie ma tu czasu na sen…..

 

Bliźnięta

 

Kobieta Bliźnię

W niej jednej znajdziesz ich kilka, przysłowiowy zestaw upominkowy, koszyk niespodzianka lub rosyjska matrioszka, otwierasz jedną, a pojawia się już druga… Niezwykła, fascynująca o wielu twarzach, twarzy dziecka, kokietki, damy, przyjaciółki, kapryśnicy i nerwuski, też. Nadaje się dla mężczyzn, którzy przygotowani są na wyprawę do dalekich krajów, skok z dziesiątego pietra, medytację przy Niagarze, jednym słowem, takich, których już nic nie zaskoczy. Nie próbuj zaciągać jej do alkowy, obrazi się i odrzuci cię, jak ogryzek. To ona ustala tempo miłosnych zmagań. Gdy rozpalisz się zbyt szybko, zmrozi cię tak, że w twych żyłach popłyną bryłki lodu. Lepiej poddaj się jej prowadzeniu, a nie pożałujesz. Niezła z niej mistrzyni w sztuce ars amandi. Czasem jej eksperymenty miłosne wprowadzają partnera w stan całkowitej konsternacji, ale jakże przyjemnej, no i te baranie oczy…..Jak ona to robi????

Pan Bliźnię

Idealny dla roztrzepanych, niepunktualnych i bardzo inteligentnych indywidualistek, zajętych sobą, na tyle, że nie zwrócą uwagi na jego mnóstwo wad. Nie dotrzymuje słowa, terminów, potrafi prowadzić błyskotliwą rozmowę w przerwach pomiędzy aktami miłosnymi. Przy czym owe akty to przerywnik, a rozmowa bardziej fascynująca. Psycholog w łóżku, spełni twe potrzeby seksualne, czerpiąc radość z podglądania, obserwowania i cieszenia się sobą. Niemniej jednak dość interesujący ze względu na rozległe spektrum zainteresowań, gdzie żadne z nich nie jest zbyt ważne, by zająć się nim konstruktywnie i dogłębnie. Można go porównać do surfera, ślizga się po emocjach, uczuciach, byle dalej, byle ciekawiej….

 

Raki

 

Kobieta Rak

To kobieta dość ambiwalentna mająca charakter mimozy i ośmiornicy jednocześnie, przy czym sama nie wie kim jest naprawdę. Aby podróżować po jej mapie życia nie wystarczy ci busola, ani kompas. Musisz być wędrowcem księżycowym, psychologiem, strategiem, dyplomatą i nie wiem kim jeszcze. Jedno co jest pewne, to, to, że nie masz szans na odkrycie jej wnętrza. Potrafi być cudowną kochanką, niemniej jednak przekonasz się o tym być może przy pięćdziesiątej randce. Na początku nie licz na spektakularny sukces, będziesz ją odsłaniał jak karty księgi tajemnic. Jeśli masz cierpliwość badacza i obserwatora, otrzymasz całkiem interesujący materiał porównawczy, godzien zapisania go w co najmniej dwóch tomach…

Mężczyzna Rak

Jeśli chcesz poznać zodiakalnego Raka, lepiej zafunduj sobie wyprawę na szczyt góry dotąd niezdobytej, tam prędzej odniesiesz sukces i satysfakcję. Ma on twardą skorupkę, w której nosi swoje tajemnice. Jeśli zaakceptuje cię jako partnerkę gotową odpowiedzieć na jego miłosne karesy, to wnet staje się zaborczy i do tego dość kapryśny. Lubi trzymać swoja kobietę w fortecy domowej, do której w zasadzie mało, kto ma dostęp, no może rodzina, ale niezbyt często. Pan Rak lubi być kochany, tulony, głaskany, karmiony, ach, szkoda gadać. Wytrzyma z nim kobieta kochająca seks, dobre jedzenia i…..jego niezwykle męczące humorki.

 

Lwy

 

Kobieta Lew

Urodzona egoistka, materialistka i kapryśnica. Przy czym piękna, ponętna, błyszcząca niczym dwukaratowy klejnot, urodzona gwiazda i aktorka. Zdobędziesz ją, jeśli masz zasobne konto, mocno wypchany portfel i do tego anielska cierpliwość. Zaraz na początku trzeba ja postawić na piedestale, a by później bezustannie ją podziwiać, podkreślać jej zalety przysyłając bezużyteczne, aczkolwiek drogocenne bibeloty. Zainteresowana twoimi staraniami pójdzie do alkowy i tam oczywiście nadal będziesz musiał się starać, by zadowolić jej królewską mość. To kocica która da się głaskać, pieścić i przewracać, mruczy radośnie, gdy kochanek spełnia jej erotyczne zachcianki. A tak na marginesie, to dobra z niej dusza, oczywiście do czasu, gdy zdejmie swoje aksamitne rękawiczki i pokaże pazurki….

Pan Lew

On lubi mieć, posiadać, błyszczeć i chwalić się luksusem. Jeśli jesteś stonowaną elegantką, zwracasz uwagę otoczenia, może cię wybrać na swą partnerkę. Nie próbuj jednak przyćmić jego osoby, zostaniesz od razu skasowana. To on ma być najważniejszy. Zapraszając go na imprezę postaraj się o wianek kobiet i paru beznadziejnych facetów, wtedy zdobędziesz największą ilość punktów. A jeśli zostaniesz już na tyle wyróżniona, że zaprosi cię do swojego loża, staraj się szybko i konkretnie spełnić jego niezbyt wygórowane wymagania miłosne. Jednego możesz być pewna, noc będzie długa i brzemienna w spokojny sen. Zdobędzie go kobieta, która wygląda jak lwica, a zachowuje się jak mysz lub potrafi się tak zachować. Generalnie pan Lew to dobra duszyczka, tylko niesłychanie próżna, ale to niezbyt wielka wada…

 

Panna

 

Pani Panna

Jeśli jesteś schludnym, czystym i spokojnym mężczyzną, masz u niej spore szanse. Chcąc zdobyć jej uznanie, trzymaj lepiej język na wodzy, używając go tylko do chwalenia jej talentów kulinarnych i skromności w zachowaniu. Nie licz na błyskotliwy i spektakularny sukces miłosny. Staraj się, by akcja przypominała serial brazylijski, im dłuższy, tym lepszy dla ciebie. Jeśli już w końcu dotrzesz do nudnego końca możesz być mile zaskoczony. Zodiakalna Panna jest soczysta w miłości jak najsłodsza pomarańcza…

Pan Panna

Spotykając się z panem Panną zdobądź się na konieczny wydatek w postaci zegarka, spóźnienia nie są tolerowane. Przy czym uzbrój się w cierpliwość, spokój i wybieraj jak najtańsze knajpy, gdyż odrzuci cię, jak niepotrzebny mu balast. Pamiętaj o partycypowaniu w kosztach, otrzymasz za błyskotliwą pogadankę, na temat budowy silnika samochodowego. Spotkanie miłosne ustal sama, najlepiej w swoim własnym mieszkaniu, aby było taniej. Pamiętaj o przygotowaniu piżamy, szczoteczki do zębów, bo gotów wyjść z mieszkania i przejechać nawet kilkadziesiąt kilometrów, by przytransportować potrzebne mu przedmioty. Podczas aktu miłosnego podpowiadaj mu co lubisz, chętnie spełni twoje pragnienia.

 

Waga

 

Pani Waga

Urodzona kokietka i znana z niechęci do tego co nieatrakcyjne. Pięknisia i perfekcjonistka w ubiorze. Nigdy nie ma czasu dla ciebie, ale poświęca go sporo na medytacje przed szafą, zapełnioną do granic możliwości. Lustro to jej przyjaciel i spowiednik, dlatego nie licz, że w przyszłości poświęci ci więcej uwagi. Jeśli jesteś atrakcyjnym, wysportowanym, bogatym i do tego trochę młodszym od niej facetem, masz spore szanse na zdobycie jej uwagi. Niemniej jednak zawsze miej na uwadze to, że najważniejszą osobą na świecie jest ona sama. Zaproszony do alkowy będziesz uczestniczył w spektaklu, który zapamiętasz na tyle, że zechcesz pozostać z nią na zawsze.

Pan Waga

Szuka damy, nie lubi głośnych i jaskrawo umalowanych kobiet. Lubi oryginalność, różnorodność, nie cierpi fałszu i obłudy, gdyż w gruncie rzeczy wiele w nim wyrozumiałości, dobra i sprawiedliwości. Moja droga, jeśli jesteś elegancka, wyrafinowana, spokojna, masz serce diabła i twarz Anioła, czemu, nie?? Do tego jeśli masz cierpliwość do jego humorków, kaprysów i sporej huśtawki nastrojów, to możesz uczestniczyć w fascynujących grach miłosnych, które przeprowadza niczym strateg, wysyłający w bój, coraz to nowe batalie swoich dzielnych żołnierzy. Jeśli włączysz się do gry, chętnie zrewanżuje się i zapewni ci ekscytująca noc, której długo nie zapomnisz. Świetny z niego kochanek i adorator…..

 

Skorpiony

 

Pani Skorpion

Na jej urok zareaguje każdy normalny mężczyzna, obojętnym pozostanie natomiast całkowity dyletant w dziedzinie seksualności. Zakładamy jednak, że owi nierozgarnięci seksualnie mężczyźni stanowią absolutne zero, zatem strzeżcie się panowie. Skorpionica to czarodziejka, rzuca urok, by następnie wyssać z ofiary wszystko siły, rozsądek, wolę i pieniądze. Nie wiem jakich podpowiedzi wam udzielić w sferze zdobywania zodiakalnej Skorpionicy, ponieważ to ona wybiera i to ona ma wszystkie asy w rękawie. Lepiej napiszę, jak to będzie, gdy oszołomiony jej urokiem, całkowicie bezwolny, jak w transie, udasz się do jej sypialni. Przygotuj się na długą, wyczerpującą, aksamitną od wzruszeń i transcendentalną noc. Nie pisnę już, ani słówka, przekonaj się sam……

 

Pan Skorpion

Lepiej nie zbliżaj się do niego, kobieto. To zwierzę, nienasycone, namiętne, zje cię, rozszarpie, umrzesz ze wzruszenia i nadmiaru rozkoszy. Taki stan trwać będzie oczywiście tak długo, nim mu się nie znudzisz. Niemniej jednak musisz też mieć na uwadze fakt stąpania na granicy przepaści. Jeśli masz w sobie wole przeżycia, lepiej nie wchodź na arenę miłosnych z nim zmagań. U niego miłosny amok może przerodzić się w miłosny, dla ciebie szok. Aby utrzymać go przy sobie musisz być lepszą czarodziejką od najlepszej czarownicy i trzymać swoje sekrety w tajemnicy. Ponieważ to strasznie ciekawskie zwierzę nie spocznie, póki ich nie rozwikła, zatem starannie rozłóż je na co najmniej pięćdziesiąt następnych lat.

 

Strzelec

 

Pani Strzelec

Pani spod znaku Strzelca, to brydżystka, zasiadająca do miłosnej gry. Może grać w nią z jednym, interesującym ją aktualnie panem lub z kilkoma. Oczywiście przyjdzie moment, gdy któregoś z nich wybierze na zawsze. A takowym ma szanse być pan, który lubi kochać się pod gwiazdami na łożu utkanym z mchów i polnych kwiatów. Mężczyzna, który zafascynuje ją entuzjazmem lub poczuciem humoru. Ona nie patrzy na zasobność konta i sowicie wypchany portfel. Dla niej ważne jest, aby spotkać lubego, który bez większego przedłużania i zbyt nudnych gir wstępnych nasyci jej zmysły, godząc się przy tym na dość interesujące doświadczenia miłosne. Nie cierpi zaborczości i kontrolowania. To prawdziwa emancypantka, wolna, niezależna i ekscytująca pantera chadzająca swoimi drogami. Podpowiem, że jednak warto zdobyć sobie taką kochankę, gdyż nie zagłaszcze cię na śmierć i nie zanudzi banalną codziennością. Dla niej każda chwila jest magiczna i niezwykła.

 

Pan Strzelec

Oj, wpaść w łapki pana Strzelca lub zainteresować go na tyle, że zechce Cię zdobyć, to wyzwanie dość niebezpieczne. Pan Strzelec najpierw goni, strzela, bierze we władanie, lecz wyłącznie na chwilę. Nie wiedząc co dalej zrobić ze zdobyczą, zostawia ją po kryjomu i wybiera się na poszukiwanie następnej ofiary. Niezwykły to mężczyzna, wesoły, dowcipny, bierze cię od razu na karuzelę dobrego życia, kręcisz się i…nic. Nie daj się oszukać, takich ślicznotek na jego prywatnej karuzeli, bez liku. Jak on to robi, że każda z nich czuje się ta jedyną, to wielka tajemnica zapisana w odmętach erotycznego kosmosu. Może nie warto się wysilać na jej zbadanie, bo ona jest nie do odkrycia. Generalnie to gwiezdny wędrowiec szukający przysłowiowego wiatru w polu lub pisku na pustyni…jednym słowem, wielka niespodzianka…..

 

Koziorożec

 

Pani Koziorożec

Jest tak dokładna i poukładana, że z łatwością ułożyłaby grafik miłosnych gier z wszelkimi szczegółami. Dla normalnego śmiertelnika taki schemat postępowania byłby równoważny z zaplanowaniem wycieczki na Marsa. Ona nie patrzy w gwiazdy, nie szuka miłosnych uniesień, stąd zapewne trudno jej o prawdziwe spełnienie. Niemniej jednak dzięki takim bardzo racjonalnym schematom zapada w pamięć. To jej numer telefonu nosisz przez lata, by w chwili nierozwagi zadzwonić i wpaść w racjonalne sidła na zawsze. I nie pożałujesz bo w miłosnych karesach rozpala się, niczym wielkie plemienne ognisko i…trudno ci będzie ugasić ten płomień. W miłości z nią liczy się tylko ciało, zmysły i cielesność, bez zwiewności, niedomówień i aluzji. A podobno mężczyźni to lubią….

 

Pan Koziorożec

Dziwny to mężczyzna, niby kocha damę, a w łóżku chciałby z niej zrobić kurtyzanę. Możesz być przysłowiową dziewicą Orleańską, ale zostając z nim sam na sam powie ci, że chciałby czegoś innego. Możliwe, że nie powie, tylko zechce spełnić swoje żądze. Jeśli jesteś stonowaną, elegancką damą na pokaz, rozwiązłą w łóżku ladacznicą, wspaniałą gospodynią, przyjaciółką oraz doskonale zarabiająca partnerką życiową, możesz uzyskać akceptację pana Koziorożca. Jedno tylko pytanie do was miłe dziewczyny, jeśli jesteście tak idealne, to czy Koziorożec spełni wasze wymagania????

 

Wodnik

Pani Wodnik

Jest tak niezależna, że właściwie trudno spełnić jej wymagania. Przysłowiowa Zosia – Samosia. Ona wie najlepiej, ona wszystko najlepiej zrobi, do tego sama. Nie zaciągniesz jej do łózka już na pierwszej randce, na drugiej, chyba też nie. Przede wszystkim musisz okazać jej szacunek, uznać jej intelekt oraz dotychczasowe osiągnięcia, jakie by one zresztą nie były.

Ale jeśli już ci się zaprosić ją do miłosnego tańca, pamiętaj o prowadzeniu subtelnej wręcz idealistycznej gry. Możesz grać na niej niczym na wiolonczeli, ale jeśli żaden z ciebie muzyk, to lepiej podaruj sobie. Ona lubi subtelnych, wykształconych instrumentalistów, nie odda się w ręce konowała i żądnego chwilowych doznań samca. No, nie powiem, ale musisz być niezwykłym facetem jeśli Twoja połówka jest zodiakalną Wodniczką….

 

Pan Wodnik

Możesz wystąpić przy nim w obdartych dżinsach i wyciągniętym dresie. Gorzej jeśli będziesz równie uboga w sferze intelektu, minie cię niczym worek ze śmieciami. Jeśli nie czujesz się zbyt mądra i napakowana rożnymi książkowymi mądrościami, lepiej wybierz sobie pana Baranka i nie dołuj się niepotrzebnie zdobywaniem intelektualnego Wodnika. Natomiast jeśli posiadasz aparycję eleganckiej Wagi i intelekt Einsteina, masz spore szanse. Może nawet zwróci na Ciebie uwagę i zatrzyma się na chwilę??? U niego kontakt ze zmysłami zawsze jest poprzedzony kontaktem z intelektem. Jeśli już zaliczysz wszystkie testy na inteligencję i do tego wypadniesz w okolicach co najmniej celującego, to możesz mieć nadzieję na zaproszenie do alkowy. A w alkowie może być trochę trudno i trochę radośnie. Możesz liczyć na dopieszczenie ciała…wzrokiem, delikatnym, jak skrzydło motyla dotykiem. Jeśli przetrwasz co nieco przydługą grę wstępną, nastąpi szybka ekscytacja i…długi, upojny sen.

 

Ryby

 

Pani Ryba

Wydaje się tajemnicza, transcendentalna, ezoteryczna, zmysłowa. I taką zapewne jest, niezwykłą wrażliwą kobietą. Niemniej jednak drogi panie, uważaj. Ta tajemnica, to zaledwie przykrywka, zasłona dymna. W rzeczywistości pani Ryba jest bardzo konkretna i pragmatyczna, wybierze cię jako kandydata do romansu, odrzuci jako kandydata do małżeństwa. Rasowa Ryba wciela swe marzenia mówiące o pragnieniu władzy i majątku, poprzez spotkanie odpowiedniego mężczyzny. Lepiej skorzystaj z dobrodziejstwa lustra i uważnie przypatrz się sobie. Jeśli masz obwisły brzuch i dość pokaźne konto, to wiesz już dlaczego zostałeś wybrany. Ale jeśli masz to, czego ona potrzebuje, to w alkowie wykona takie przedstawienie, że martwego by ożywiła, a przynajmniej pewne jego części ciała. Uważaj miły Panie to diablica, ale dla jednej fascynującej chwili z Nią warto potem umrzeć….oczywiście z rozkoszy…..

Pan Ryba

Jednego możesz być pewna, jest enigmą i niespodzianką. Niezbyt dobry do rozszyfrowywania bez odpowiednich kodów i znajomości psychologii. W ostateczności, jeśli masz dobrą intuicję, to ona Ci co nieco podpowie….Możesz być pewna, tego, że wszystkiego możesz się po nim spodziewać. Może być super, bardzo dobrze, a on spakuje walizki i odejdzie. Lecz zanim się z nimi do ciebie wprowadzi musisz spełnić pewne kryteria. Powinnaś być elegancka, stonowana, niczym Beata Tyszkiewicz w filmowej roli Pani Hańskiej. Rozciągnięte dresy i burza na głowie, dobra dla pana Wodnika. Musisz być marzeniem, zwiewnym, romantycznym, ulotnym, do tego dość inteligentnym i wyrozumiałym na jego skoki w bok oraz kaprysy i humorki. Otrzymasz za to noce utkane z tajemnic i niedomówień, czułości, delikatności, ekscytacji i niezwykłych uniesień. Pan Ryba to najlepszy kochanek w tym zodiakalnym gwiazdozbiorze.

Przygotowała Ella Selena www.ellaselena.pl